DarkShadows
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DarkShadows

One forum of magic
 
ИндексPortale*Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Приятелите ни
Алеята до парка - Page 2 EmptyСъб Фев 23, 2013 1:01 am by Елена Гилбърт

» Рекламирайте тук
Алеята до парка - Page 2 EmptyСъб Фев 23, 2013 1:00 am by Елена Гилбърт

» Искам да сменя
Алеята до парка - Page 2 EmptyСъб Фев 23, 2013 12:58 am by Елена Гилбърт

» Търся си другарче за миналото?
Алеята до парка - Page 2 EmptyВто Фев 19, 2013 12:19 pm by Thor

» Статуята на плачещия ангел
Алеята до парка - Page 2 EmptyНед Фев 17, 2013 2:06 pm by Aleksia.

» Сънят на Арън с Клеопатра (+18)
Алеята до парка - Page 2 EmptyВто Яну 01, 2013 1:40 pm by Клеопатра

» ТЕМА...................
Алеята до парка - Page 2 EmptyЧет Дек 27, 2012 5:24 pm by zahir.

» Арт Кафето
Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Окт 08, 2012 10:47 pm by Клеопатра

» ДА ПИТАМ ХД
Алеята до парка - Page 2 EmptyСря Сеп 26, 2012 8:08 am by Клеър Грей

Гласувайте за нас.
BGtop Гласувай за мен в BGTop100.com
Top posters
Aries.
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Елена Гилбърт
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Катрин Пиърс
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Madison Miller
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Aphrodite
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Клеопатра
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Bryan Bastard
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Katniss Goldlion
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Charlotte Petrova.
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
Dean Winchester
Алеята до парка - Page 2 Vote_lcapАлеята до парка - Page 2 Voting_barАлеята до парка - Page 2 Vote_lcap 
~* Екипът ни *~
Админи: Елена: Алеята до парка - Page 2 4915666R Арес: Алеята до парка - Page 2 D160206fa39e845e Мелиса: Алеята до парка - Page 2 11ad3d1a22c8ca80 Moд: Али Алеята до парка - Page 2 3c71ec56aa297e6d

 

 Алеята до парка

Go down 
+2
Caroline Forbes
Катрин Пиърс
6 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Caroline Forbes
Вампир
Вампир
Caroline Forbes


Брой мнения : 344
Points : 346
Reputation : 0
Join date : 16.06.2012

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Юни 18, 2012 4:59 am

Вече започвах да се плаша в какво се забърквам и накрая май щеше да ми се наложи да бягам, защото определено не виждах как щях да се измъкна от тази ситуация, освен ако не го напия така, че да не може да ходи. Не бях много сигурна, дали начина, по който ме беше докоснал, ми хареса, защото бях прекалено заета с това да гледам хората, които бяха в бара и да се надявам, че никой не ме познаваше.
Тръгнах с него към масата и седнах до него, като се чудех как точно да процедирам, но очевидно той вече се беше насочил към нещо съвсем различно. Радвах се, че поне беше толкова тъмно, че никой нямаше да обърне особено внимание какво се случваше на масата ни.
-
Та ... пропуснах да ти кажа нещо - казах накрая притеснено, преди да е направил поредния си ход и изръсих първото нещо, което ми беше дошло на ум - девствена съм - разбира се, лъжех, но трябваше да го накарам да забави малко темпото.
Точно тогава и дойде сервитьорката, като остави поръчката ни на масата, а аз инстинктивно взех едната чаша и я излях в гърлото си, като започнах да дъвча намръщено лимончето.
Върнете се в началото Go down
Арън Корвин
Ловец
Ловец
Арън Корвин


Брой мнения : 272
Points : 286
Reputation : 0
Join date : 17.06.2012
Age : 34

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Юни 18, 2012 5:24 am

- Е значи трябва да се чувствам поласкан,че ще съм ти първия! - каза той като се усмихна докато тя гаврътна една от текилите.
Той подозираше,че тя лъже и може би се бе стреснала когато бе осъзнал,че той бе сериозен.
- Май доста обичаш да си попийваш!- каза той като започна да се съмнява,че него ще го огрее тази нощ тази малка игрива хитруша.
Пое си дълбоко въздух и издиша и се огледа наоколо да разгледа бара.
- Да не вземеш да повръщаш после. - каза той малко намръщен като погледна с вдигната вежда как тя си пие.
С този лимон не бе сигурен,че подобрява вкуса, но тя си знаеше сама.

Върнете се в началото Go down
Caroline Forbes
Вампир
Вампир
Caroline Forbes


Брой мнения : 344
Points : 346
Reputation : 0
Join date : 16.06.2012

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Юни 18, 2012 5:32 am

Добре ... това не знам защо, но започвах да го приемам като лична обида. Можеше и да съм се напивала до толкова, че да казвам на непознати хора, че ги обичам, да пея на някакъв неразбираем език, да танцувам като Лейди Гага, но никога не се бях напивала толкова много, че да повръщам, лазя по пода, да се натискам на някой, който не ме иска или нещо от сорта. Имах както граници, така и самоуважение, а вече бях сигурна, че ще се одържа до края на вечерта, защото подобно нещо приемах много навътре.
-
Това че ти не можеш да пиеш и се оправдаваш, че просто не го правиш, не означава, че и мен не ме бива - казах сърдито и донякъде надуто - приеми го ... в много неща ме бива повече от теб!
Забелязах, че той все още не беше посегнал към нито една от чашките, затова бавно побутнах едната към него и го погледнах предизвикателно. Нямаше да се разберем така и още преди да дойдем му бях казал, че няма да пия сама.

ПП. От толкова теми в миналото забравих, че трябва да се преместим в някой бар Very Happy ако искаш ти пиши в някое от заведенията.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПет Юли 20, 2012 6:23 am

Застанах като пън по средата на тази алея. Дори не знаех защо се намирам тук. Доколкото помня, бях прекалено ядосан на няколко от асите и, за да не унищожа цял Асгард, слязох тук, в Мидгард за да се разсея.
Мидгард - земята на хората. Нямах почти никакъв опит тук . Слизал съм няколко пъти, но за малко.
Всичко беше толкова различно - облеклото на хората, маниерите...средата и атмосферата. Бях се намръщил и наблюдавах ставащото наоколо. Нямаше защо да се сащисвам. Та аз съм всемогъщия Тор. Земята на човеците също нямаше да ми се опъне. Спрях да се надъхвам в мислите си и въздъхнах тежко...Та аз най - малко от всички богове знаех за това място. Нямах представа относно научните му открития и всичко в тези векове.
Облеклото ми разбира се беше доста по - различно от на хората наоколо, чукът в ръката ми допринасяше за странните погледи, които ми хвърляха. Преди като съм идвал се ядосвах, че ме гледат така и някой ми се смеят, но сега просто си седях и нищо не правех, защото това все пак бяха хората и за повечето от тях аз бях просто мит. Скръстих ръце зад гърба си, като това скриваше Мьолнир от погледите на някой от хората. Честно казано, си нямах и представа какво да правя и накъде да тръгна. Може би бях направил голяма грешка, като дойдох точно тук.
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПет Юли 20, 2012 6:47 am

-Да, добре, господин Банър, много съжалявам, но не мога да дойда...-започнах да се оправдавам аз на треньора по футбол. Искаше всички от мажоретния състав да присъстват на мача. Вървях по алеята и разговарях колкото се може по-тихо, за да не събирам погледите на минувачите.
-Но Бони, това е важно! - каза със строг тон треньора.
- Кер играе като за двама. - опитах да се пошегувам, но май не ми се получи. От другата страна на линията се чу въздишка. -Наистина се извинявам, но имам ангажимент. Семейни работи. - излъгах аз. Истината бе, че просто исках почивка от всякакви купони, мачове и сбирки.
След това господин Банър затвори телефона, а аз унило се загледах за пропуснатите повиквания от другите мажоретки, опитващи се да ме повикат.
Рязко бях изтръгната от мислите си като се блъснах в някого. Вдигнах поглед.
-Извинете, аз... - но вместо да довърша, останах с отворени уста.
Пред мен стоеше висок и мускулест мъж, който беше облечен с...и аз не знам какво. Гледаше ме смръщено явно защото го бях блъснала. Огледах се наоколо все още смаяна, за да видя дали не съм попаднала на някой парад, макар и днес в Мистик Фолс най-голямата новина бе училищния мач. Върнах поглед към мъжа и реших, че трябва да спра да зяпам като пълна идиотка.
-Това броня ли е? - не се сдържах и попитах, като посочих към дрехите му. Почувствах се адски глупаво, че попитах.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyСъб Юли 21, 2012 3:00 am

Оглеждах човек на някакво превозно средство, когато някой се блъсна в мен. Обърнах се леко сърдит, готов да му кажа да внимава къде върви. Беше младо момиче, което понечи да ми се извини, но остана с отворена уста. Нямаше защо да и се карам. Тя се извини.
- Няма нищо - казах
Тя все пак се опомни, и попита дали това, с което бях облечен е броня. Не само тя. Много хора наоколо ме гледаха, но вече не ми правеше впечатление. Буйният ми нрав ме караше да се ядосвам малко, но точно сега не бях в настроение.
- Всъщност...това са дрехите ми, но отдолу имам броня, да - казах, като кимнах с глава
Това момиче ми привлече вниманието. А това се случваше рядко. Имаше нещо нейбичайно в нея. Сякаш...не беше сива като другите хора.
- Как се казвате млада госпожице? - попитах царствено с дълбокия си глас
Не ме интересуваше, че отново привличах вниманието като говорех силно. Естествено не беше глуха, но какво да се прави. Гласа на боговете е силен....
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyСъб Юли 21, 2012 9:11 am

С дълбокия си и ясен глас той ме попита доста учтиво за името ми. Усмихнах се, незаейки как да реагирам. Какво му беше толкова сложното? Той просто ме пита как се казвам.
-Ъм...Бони Бенет. - отговорих, а той ми кимна. Не знаех какво друго да кажа.
Чувствах се миниатюрна до него. Аз и без друго не си бях висока, но сега ясно можеше да се докаже. Сините очи на мъжа обхождаха алеята. Той срещна погледа ми, а аз отново постъпих глупаво. Но просто не можех да откъсна поглед от лицето му. Не само облеклото беше необичайно, а самият той излъчваше нещо различно. Преди баба ми ми разказваше как някои вещици можели да виждат аурите на другите. Сега копнеех за тази дарба, за да разбера на какво се дължеше това излъчване у непознатия.
Най-после се упомних и тръснах глава, когато разбрах, че прекалено дълго съм се взирала в него.
-Ами Вашето име? Не съм ви виждала преди, не сте оттук нали? - зададох и двата въпроса наведнъж като спазвах учтивия тон. Изведнъж исках да узная колкото се може повече за тази личност.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyНед Юли 22, 2012 6:29 am

Тя ми каза името си, след което кимнах. За момент обаче се замислих:
- Бенет...Бенет...къде съм чувал това име? - май бях започнал да размишлявам на глас.
Жителите на Митгард рядко бяха известни сред Асите, но съм сигурен, че бях чувал това име. Не бях мъдър и нямах добра памет като баща си, но съм сигурен, че не грешах. Бони ме попита за моето име, след което спомена, че не ме е виждала наоколо. Осъзнах, че не съм се представил. Но това е навик. По принцип съм свикнал да ме познават и да произнасят името ми със страх. Но не и тук:
- Аз съм Тор, най - могъщият ас! - този път не виках, наистина просто имах силен глас и говорех силно.
Не можех да не призная, че е смела да говори със странен непознат. Може да не съм оттук, но съм наясно със човешката природа, и колко опасни един за друг са хората. Бързо се досетих, че не бях отговорил на втория и въпрос:
- Права сте. Не съм оттук. Тъкмо пристигнах.
Една идея мина през главата ми. Трудно щях да намеря още някой, който да е достатъчно смел да говори с мен. Обърнах се отново към нея и казах:
- Тъкмо си мислех, че ми трябва някой, който да ми помогне с разбирането на този странен свят. Нямам ни най - малка представа що за магии има тук. Ще се съгласите ли да ми помогнете?
От известно време чувах шум, който ме притесняваше. Най - накрая локализирах откъде идва. От улицата извън алеята и самия парк. Ококорих се, когато видях някакви могъщи чудовища. Едно от тях беше най - голямото, най - тежкото и се движеше по - бавно. Всички имаха по четири крака, които се въртяха като колелата на колесницата ми. Но самите чудовища издаваха силен, отвратителен звук, и отзад имаха нещо като тръба, от която излизаше пушек.
- Ооо могъщи Один, какво е това? - развиках се аз
Във всяко имаше по един или повече хора. Вероятно заложници.
- Трябва да ги унищожа, и да спася хората вътре!
Намръщих се и повдигнах чука си. Не знаех слабото място на тези създания. Имаха отвратителни светещи очи, а пушекът, който ги съпровождаше беше все едно изваден от Владенията на Хел!
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyНед Юли 22, 2012 8:12 am

За какво говореше Тор?
-О, Боже, не!- извиках след него, като разбрах, че това, което го сметна за заплаха, е автомобил. Мъжът беше вдигнал някакъв чук и се насочваше заплашително към един "Опел". Хванах го за ръката, за да го спра и имах чувството, че ще ме понесе като перце.
-Това не е заплаха! - обясних бързо аз, докато не е станало твърде късно. След още две крачки Тор се спря и се обърна със сериозно изражение към мен. Разбрах, че няма опасност да помете някой със себе си и го пуснах.
-Какво направихте...това е - още не можех да повярвам на станалото - Това е кола. Превозно средство. Помага на хората да се придвижват на по-големи разстояния. Като влак.-добавих аз.
-Какво е влак? - попита мъжът. Погледнах го изненадана и после си спомних за молбата му да го запозная с магията тук. Отново забелязъх и оръжието в ръцете му.
-Чакай малко...да не си кръстен на Богът на гръмотевиците. У нас имам енциклопедия за него. - обясних му аз, а той ме гледаше очаквателно.
-Като казахте, че не сте оттук имахте предвид този град или... - замахах ръце към небето, визирайки цялата планета.
-О, не, ти да не си дух от отвъдното? - попитах изплашена. Нали уж затворих портала. Откъде обаче Тор щеше да знае за магията. За моята магия.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyНед Юли 22, 2012 9:59 am

Спуснах се със ясното намерение да се нахвърля върху създанието. Едва ли беше по - опасно от ледените великани, с които се бих преди няколко дни. Бони обаче извика след мен, след което ме хвана за ръката. Разпалено ми обясни, че не е заплаха. Спрях се, преди да съм я отнесъл след себе си. Обърнах се въпросително към нея и тя ми обясни, че така наречената "кола" всъщност помага на човечеството. След като се убедих, че не е заплаха свалих Мьолнир и се поуспокоих. Даде ми пример със друга дума, която не разбирах. Влак.
- Какво е влак? - попитах аз
Бях се объркал, и продължавах да я гледам неразбиращо.
- Точно за тази магия говорех. Не...Вие го наричате наука. Да! Наука беше.
Бях започнал да говоря без да мисля много.
- И при Вас доколкото знам има магия...но не съм запознат и с нея...
Спрях с тази тема, защото не всички хора на Земята бяха запознати с наличието и. Тя ме попита дали не съм кръстен на Бога на гръмотевиците. Дори да не разбирах някои от нещата, които каза, аз отговорих:
- Кръстен? Аз съм Богът на гръмотевицата! - съсредоточих гласа си върху думичката "съм"
- Жителите всички светове се страхуват от мен, и името ми, произнесено от някой в беда и аз идвам на помощ. Е,трябва да е вярващ...
Не пропуснах да отговоря и на другия и въпрос:
- Имах предвид този свят...Живея далеч от тук! За да стигнеш там, трябва да се изкачиш по моста на дъгата и да убедиш пазителя му - Хеймдал да те пусне...
Момичето ме изненада, като попита дали не съм дух от отвъдното. Повдигнах вежда:
- Не съм от отвъдното. Дори съм посещавал Валхала много малко пъти.
Валхала беше мястото, където живееха загиналите ни богове и герои.
Тя все пак изглеждаше изненадана, но не чак толкова, колкото очаквах. Както си мислех, тя не е чак толкова обикновена. Изчаках да вида какво ще стане, за да се убедя в това.
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyНед Юли 22, 2012 11:36 am

След като ми отговори на всички въпроси бях и успокоена и разтревожена. Успокоена, защото разбрах, че си нямам работа с някой изгубил се на Земята и търсещ вратата за отвъдното. Разтревожена, защото Тор твърдеше, че е Бог.
Замълчах за миг, за да усмисля всичко. Той съвсем спокойно си използваше понятия от митологията, които аз бях забравила още в началните класове. Дали Тор, ако така се казваше, не се беше объркал малко. Може би се нуждаеше от помощ.
"Глупости" - помислих си аз. Той не бе повече различен от мен. Та аз карах предмети да летят и коли да се подпалват. Бях убедена, че съм по-странна е от новодошлия. Обърнах се към него усмихната.
-Да, ще те запозная с...обичайното за тази планета. - отвърнах аз на молбата му. Докато казвах тези думи се почувствах доста странно. С свито сърце очаквах той да ми се изхили в лицето и да ми съобщи, че се е шегувал с мен, но Тор просто се усмихна още по-широко в знак на благодарност. Не знаех в какво се забърквам, но ако мъжът наистина бе Бог от някоя друга планета щях да се радвам да узная повече.
-Извинявай за по-рано. Просто понякога се случва така, че имам неканени гости от паралелни светове. - казах притеснено, че спътникът ми ще се стресне от странното изказване. Но той просто продължи да ме слуша.
-Сам ли си тук или има и други от Асгард? - попитах аз. Минувачите се обръщаха да ни зяпат, но аз бях погълната от личността до мен.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Юли 23, 2012 11:15 am

Не можех много добре да разгадая какво си мисли и чувства. Не бях и много добър, но това беше друг въпрос. След казаното от мен, тя замълча и се замисли. Оставих я да си помисли на спокойствие и продължавах да се оглеждам наоколо. Хората минаваха и ни заобикаляха, като продължавахме да привличаме внимание. Най - вече аз. Бони прие молбата ми да ме запознае по - отблизо с този свят. И все пак нещо я притесняваше. Едва ли една усмивка би я успокоила, но аз се усмихнах в знак на благодарност.
- Благодаря. Оценявам факта, че ми се доверяваш.
Не осъзнах кога съм започнал да и говоря на "ти". Поначало аз говорех на всички така, но сега просто се опитвах да бъда мил.
Изненадващо тя ми се извини за по рано. Изненадващо, защото нямаше за какво. Дори аз май трябваше да и благодаря, защото ме спря да направя някоя бъркотия със земните жители.
- Не се извинявай...- отговорих, въпреки че не чатках много за какви неканени гости става въпрос.
Но всъщност това се оказа доказателството ми, че тя не е обикновена. Може би беше медиум, шаман или оракул. И аз не знам. Попита ме дали има и други от Асгард или съм само аз. Почесах леко глава и повдигнах вежди:
- Доста често някой от другите богове слизат по тези земи. Затова и са по - запознати от мен и не изглеждат като паднали от небето...буквално. Все някой трябва да има, но не знам къде. Доколкото знам, Фрея е на земята. Но аз тъкмо дойдох. Сам съм - замислих се
- Всъщност аз и в Асгард не прекарвам много от времето си. Постоянно съм в Йотунхейм и се бия със великани. Но сега бях прекалено бесен и просто...махнах се преди да унищожа цял Асгард.
Извъртях очи към нея, за да видя дали не я отегчавам. Да говориш със бог беше чест, но това беше преди християнството да ни измести.
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Юли 23, 2012 11:58 am

Опитах се да си представя тези "великани". Щом ги наричаше така значи бяха големи. И щом Тор се биеше с тях, значи беше силен.
Той твърдеше, че и други слизат на Земята. Това доста ме изненада. Като запозната с магията би трябвало да знам всякакви свръхестествени неща. Но досега за богове не бях чувала да са ни посещавали. Ако Тор казваше истината, а не знам защо, но имах такова чувство, значи сега присъствах на разговор, способен да преобърне представите ми.
Реших, че трябва не само аз да задавам въпросите. Май беше време да го запозная със странностите на Мистик Фолс.
-Така...в момента се намираш в Мистик Фолс. Малко градче. - поясних аз.
-Тук живота не е много спокоен. Поне сега. Преди беше, но някои решиха да се намесят. - въздъхнах като се сетих за преди. Преди година и половина въобще нямаше да казвам последното изречение. Зачудих се дали е редно да му казвам цялата шантава истина за съществата тук, но като се замислех, той можеше и да не ми повярва, макар че и неговият разказ да бе интересен.
-Има такива, които са по-различни. И за жалост аз съм една от тях.
При тези думи Тор се обърна към мен. Насилих се да продължа.
-Има и "добър отбор" и "лош отбор"...аз съм от добрите. - след кратка пауза реших да задам въпрос.
-Тор, ти безсмъртен ли си? Защото тук се срещат и такива.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Юли 23, 2012 1:38 pm

Явно беше дошъл момента да ми разкаже повече за това място. Аз дори не знаех къде се намирам. Като Бог можех да говоря всички езици по Земята дори без да го осъзная, но явно си говорехме на английски. Бони ми каза, че се намирам в малко градче, наречено Мистик Фолс. Не бях идвал тук преди. Бил съм в малки села из Европа или на северния полюс. Също така съм идвал в по - минали времена, когато нещата бяха много по - разбираеми за мен. Заслушах се с интерес, когато тя ми каза за странните неща, които едва ли бяха рядкост в това градче. Призна ми, че тя е една от необикновените, и че е от "добрия отбор"
- Разбирам. Това е като омагьосан кръг. Там, където има добро има и лошо, както и обратното. Колкото и странно да звучи така се поддържа равновесието. Познавам и такива, които приемат силата като нещо неутрално. Нито добро нито зло...но те са най - често някакви отшелници, които не поддържат контакт.
Момичето ме попита дали съм безсмъртен, като отбеляза, че тук се срещат и такива.
- Да, безсмъртен съм. Засега....-сведох глава.
- Има едно предание....- започнах несигурно
- Нарича се пророчеството на Вьолва. В него се предрича, че ще дойде ден, който ще е последен за всички богове и герои. Ако искаш бих ти го разказал.
Никога не съм обичал да чета ръкописи, но бях прочел няколко свързани с това, а и бях слушал много разкази за него.
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПон Юли 23, 2012 10:52 pm

Засега безсмъртен? Жалко, че моите "приятели" при благоприятни условия щяха да ни тормозят за вечни времена. Мисля, че Тор разбра долу-горе как стоят нещата тук. Преди да ми разкаже преданието мислех да му разкажа и за моята история.
-Аз съм на 18 и живея сама. Тук е често срещано, тъй като безсмъртните разрушават животи на воля. Произлизам от род на...вещици.
Извърнах поглед към Тор, но той чакаше да види края на историята ми.
-Имам предвид не като онези, които са вършели черна магия. Ние просто си живеем доколкото можем нормално и в повечето случаи помагаме. Имаме си книга от която учим всички заклинания. Бих казала, че съм начинаеща, макар, че съм изпълнявала и доста силни магии. А те ни изтощават и понякога са фатални.
Сведох поглед и се притесних, че съм разказала твърде много. Но просто имах нужда да споделя съдбата си с някой, нищо че звучеше налудничава.
И мисля, че Тор ме разбираше. Реших да се върна на темата с пророчеството.
-Чела съм за това пророчеството и сега като казваш, че е истина, наистина ли няма начин да го спрете. Спомням си само, че Локи събира армия от великани. Ами ако го спрете? - казах, като си помислих, че всъщност не разбирам много от тези неща.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyВто Юли 24, 2012 11:30 am

- Сигурен съм, че макар и начинаеща, ти си много силна Бони!
Беше ми интересно да чуя историята и. Все пак беше по - различно от обичайните неща, които чувах по своите земи. Живот на едно не толкова обикновено земно момиче.
- Разрушават животи ли? Какво имаш предвид под безсмъртни? Ако са такава заплаха защо баща ми никога не ми е казвал за тях? - поинтересувах се, защото моя работа беше да защитавам и хората.
От доста дълго време бях просто мит, но аз бях нещо като наследник на владетеля. А кой владетел би оставил жителите на някой от кралствата си да страдат? Бони също така спомена, че произлиза от род на вещици. Знаех, че така се намират хората свързани със природата и използващи магия. Имаше и зли, но явно тя не беше такава. Нещо изплува в главата ми:
- Момент! Сетих се къде съм чувал фамилията Бенет...ако не се лъжа фамилията ти е доста стара и могъща...щом е известна и сред боговете.
И при нас достигаха различни имена на важни и проявили се хора. Просто не аз бях този, който ги помнеше. След всичко това, тя реши да се върнем на започната от мен тема за краят на боговете. Аз самият дори не съм си помислял, че има начин това да се спре. А и едва ли беше възможно.
- Никому не е известно, че може да се спре такова пророчество. Всички са се сбъдвали досега. Права си. Локи ще се освободи и оковите си и ще събере всички великани от Нифелхейм и Йотунхейм. Помня когато, ни разказаха пророчеството. Всички аси мълчаха, дори аз сведох глава и не произнесох нито дума. Дори помня съвсем точно тази част: "...виждам Фенрир да разкъсва Бащата на боговете, славният Бог на гръмотевицата да убива змията Мидгард и сам, поразен от отровата и, отстъпва от трупа и на девет крачки и пада мъртъв. Виждам как Локи се сражава с Хеймдал и двамата падат мъртви. Виждам как кучето Гарм, което Хел е хранела с месата на мъртъвците, се хвърля върху Тюр и загива заедно с него..." Знам цялото предание, но не го помня дума по дума като това. Фенрир, Мидгард и Хел са прочутите деца на Локи, които ще доведат тази голяма битка.
Погледнах към вещицата, за да видя реакцията и. Имаше голям шанс да я отегча със тези "скучни митове".
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyСря Юли 25, 2012 3:56 am

Значи все пак бе запомнила нещо от митовете. Като Тор и разказваше това сега и стана по-интересно и я беше яд как досега не е виждала магията във всички тези книги, разказващи за други земи. Значи и в техния свят имало лоши, които не били по-малко вредни от нашите.
Когато ми спомена пък , че Бенет сме известни в другите земи направо останах без думи. Защо баба ми не ми бе казала нищо за Асгард. Може би е щяла, но неочакваната и смърт бе попречила на плановете.
Обърнах внимание на въпроса му за безсмъртните.
-Тук, на Земята, тези безсмъртни се наричат вампири. И много малко хора знаят за съществуването им. И както винаги има добри и лоши. - обърнах се към Тор, за да видя изненадата му. Току що му бях казала, че те разрушават животи, а сега казах, че се срещат и добри. Трябваше да обясня по-подробно.
-Добрите също са опасни, но поне се въздържат от лов на хора. Имам предвид, че вампирите се хранят с кръв. - като аз самата го изричах, все ми прилошаваше, а то оставаше на някой, който току що чуваш за тези същества. Но Тор явно все някак се опитваше да приеме странностите на света.
-Познавам много от тях. Принудени сме да живеем с вампирите, да общуваме...имам дори и приятели от тази раса, но те са на много строга диета. - разсмях се тихо, като си спомних как се цупеха срещу банките с кръв.
-Е, ти вече разбра кого най-вече трябва да избягваш в този град. Ами там горе кои са най-опасните твари? - попитах с искрено любопитство аз. -Бас държа, че могат достойно да се конкурират с вампирите.
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyЧет Юли 26, 2012 10:50 am

Изглеждаше ми леко изненадана, когато и споменах, че родът и е известен дори в моята родина. Ако наистина са толкова могъщи вещици едва ли трябваше да се изненадва от каквото и да било. Изслушах мълчаливо разказа и за тези така наречени вампири. Беше странно да чуя за тях. И още по - странно...защо боговете ги оставяха да правят каквото си искат. Защо не са ми разказали за тях, а чак сега научавам? Щях да искам обяснение от баща ми, когато си прибера. Но сега не исках да мисля за баща си и другите, на които бях ядосан в момента.
- Пият кръв...но това...е отвратително - казах
Нямаше да се изненадам, ако други богове знаеха за тях. Разбира се мен доста често ме мислеха за глупак, който е способен само да използва груба сила и нищо повече. Но щях да им покажа аз. Дори сега може би се излагах, като показвах толкова бедната си култура на момичето.
- Сигурно им е много трудно на тези, които спазват тази диета.
Щях да обърна и внимание на последните думи на вещицата.
- Но аз няма да се опитвам да се пазя от тези същества...дори ще ми е интересно да разбера какво точно могат да сторят на някой като мен! Ако успеят да пробият кожата ми, за да стигнат до кръвта...може би ще могат да пият кръв докато се пръснат. А и едва ли ще ме победят физически.
Спрях с приказките, защото не на всеки му беше приятно да слуша как някой бог се хвали с качествата си. Стигнахме и до отговора на въпроса, който ми беше създала.
- Със сигурност могат да се конкурират - усмихнах се
- Великаните, с които се бия са доста мощни. Големи са и много силни. Когато ги повалиш са колкото планини, а черепите на някой от тях са твърди като скали. Ледените великани са също толкова силни, и много, много студени. Могат да накарат кръвта ти да се вледени. И както вече споменах - децата на Локи! Това са вълкът Фенрир, змията Мидгард, и Хел - владетелката на подземното царство. Мисля, че вече споменах, че те ще са главните виновници за края на боговете. Плюс баща си, разбира се. Мидгард е най - големия ми враг. Живее дълбоко в Световния океан и се смята, че ще е носител на моята смърт.
Тя се интересуваше от мен, затова реших да и върна жеста.
- След като си вещица...по - силна ли си от тези кръвопийци. И има ли много като теб?
Разбира се ако не искаше нямаше нужда да ми отговаря, просто бях любопитен.
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyЧет Юли 26, 2012 11:13 am

Не исках да си мисля за евентуалната смърт на Тор. Никой не заслужаваше да знае как ще умре.
Той беше сигурен, че вампирите няма да му навредят. Така като го гледах и на мен ми се струваше малко вероятно да си има проблеми с тях. Вампирите бяха бързи и силни, но май Тор беше по-могъщ. Тръгнах да отговарям на въпроса му.
-Реално не съм по-силна. Ако ме нападнат в гръб е свършено с мен, но те рядко ме изненадват. Вампирите изпитват един вид уважение към вещиците, защото моята раса често им е помагала в миналото да скрият самоличността си. Особено рода Бенет. Но аз не изпитвам дълг да им се притичвам, когато ме повикат. Ако разбера, че намеренията им са лоши ги карам да изпитват болка. - Тор ме погледна изненадан.
-Не ме мисли за безчувствена, но никога не им се давам. - продължих с усмивка аз.
-Физически те са много по-силни, но с моята магия мога да ги поваля. А за въпроса ти с числеността ни...не мисля, че сме много. Цели родове вещици са били изгаряни в Средновековието, като нашият просто се е отървал на косъм. Сега май от Бенет сме останали аз и майка ми, която е вампир на диета. - с тъга си спомних за жената, която ме бе изоставила, а когато най-после бяхме заедно, стана жертва на кръвопийците. С времето успях да го преодолея и можех да говоря по-открито за това. Тогава един въпрос изникна в главата ми.
-Ами твоето семейство? - обърнах се аз към Тор с неприкрито любопитство.
-Знам от митовете, че боговете все имат дълги родословни дървета с много разклониния. Много ли е голям родът ти в Асгард?
Върнете се в началото Go down
Thor
Скандинавски Бог
Скандинавски Бог
Thor


Брой мнения : 43
Points : 45
Reputation : 0
Join date : 29.06.2012
Местожителство : Asgard

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyЧет Юли 26, 2012 1:40 pm

Сподели ми, че не е по - силна физически, но все пак имаше магически сили.
- Хубаво е, че им помагате. Може би не всички искат да са такива, каквито са.
Също така, Бони каза, че може да им причинява болка.
- Спокойно, няма да те помисля за безчувствена. Това, че се защитаваш, не те прави лоша.
В този момент започнах да изпитвам любопитство относно вещиците. А може би и уважение. Владееха магията, помагаха на вампирите, които заслужават. Много от нас боговете също владееха различни магии. Магията бе неизменна част от света. Интересно бе, че и хората са я усвоили.
Не можех да не почувствам лека тъга, когато тя ми спомена, че са останали малко от тях, а от нейния род са останали само тя и майка и, която също е вампир.
- Съжалявам за майка ти...-казах тихо
- А след като е вампир...тя може ли да използва и магия.
Би било доста хитро ако бъдеш вампир и вещица едновременно. Поне така си мислех.
Бони попита и за моето семейство. Също така спомена, че родословните ни дървета са много големи.
- Наистина семейството ми е голямо. Аз съм пряк син на Бащата на боговете - Один, и съм втори по величие след него. На мен също ми приписват много деца, но всъщност не всичко е истина. Повечето не са наистина мои, а и някой от нещата описани във вашите митове са просто пророчества,които още не са се случили с нас.
Обясних го малко завъртяно, но тя сигурно ме беше разбрала.
- Аз дори все още не съм женен. Баща ми искаше да го направя, но реших, че не съм готов още. Както и трона на Владетеля се гласи за мен, но чак когато Один реши, че съм готов и се оттегли. Гадно е, защото той смята, че не съм достатъчно мъдър. Знам, че просто повече ми се отдава физическата сила, но вече ми омръзна да ме третират като глупак. Заради това, и още ред причини, се ядосах и дойдох тук, в опит да се успокоя. По време на появяването ми бях много ядосан, и ако си забелязала имаше светкавици и гръмотевици.
Дори сега от време на време някоя прерязваше небето, когато се сетех за неприятни неща. Не го признавах, но Бони ме беше успокоила по някакъв начин.
Върнете се в началото Go down
Bonnie Bennett
Вещици/Вещери
Вещици/Вещери
Bonnie Bennett


Брой мнения : 99
Points : 101
Reputation : 0
Join date : 25.06.2012
Местожителство : Мистик Фолс

Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 EmptyПет Юли 27, 2012 7:07 am

Не си представях някой да не има доверие на Тор. Когато го опознах, сметнах, че мога да поверя тайните си, а това бе много. Но както и в митовете явно и в Асгард има много въпроси около трона.
-Ще бъдеш добър владетел! - не успях да се въздържа и казах. Вещиците можеха да се докосват до магията, а тази която Тор притежаваше бе могъща и смятах, че точно тя ще му даде сили за трона.
Тор се поинтересува за майка ми.
-Когато се превърна във вампир тя изгуби магията си, изгуби връзката си с природата, а това е най-голямото наказание за една вещица. Много страда и след това си тръгна, за да остане сама със себе си. Предполагам, че го преодолява по свой си начин. - отвърнах аз и се замислих къде ли е сега майка ми. Но беше невъзможно да гадая. Само усещах, че е далече.
Тор спомена, че не всичко написано в книгите с митове е истина. Не се изненадах. Все пак и вещиците ги описваха доста често като отшелници с дълги роби.
-Митовете доста помагат за укритието ни. Ако искаме да останем незабелязани, далеч от любопитните погледи. А с обикновените хора е лесно, защото те рядко търсят нещо отвъд нормалното. Може би ги е страх, че голямо откритие, свързано с магията ще разруши досегашните им представи. - разсъждавах на глас аз. Спомних си, че по-рано Тор спомена влиянието на религията. Но като се замислех имаше още нещо, което влияеше.
-Когато някой от Асгард слиза на Земята не се ли дават някакви знаци, като например буря. Мислиш ли, че има учени близо до това да открият другите светове?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Алеята до парка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Алеята до парка   Алеята до парка - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Алеята до парка
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Някъде из Парка
» Из парка на града,1 юли 2012
» На разходка в парка след един ден

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
DarkShadows :: Градът :: Централната част на града-
Идете на: